HTML kinézet
A legtöbb szerkesztő törekszik arra, hogy oldala ne egy átlagos gportalos oldal legyen, így különböző trükkökkel igyekeznek html hatást elérni.
Több mód is van erre, de a lényeg mindenhol ugyanaz:
1. Oldal középen
Vezérlő (Root) menü -> Stílus és felület
Itt állítsd be az oldalad 780 pixelre, igazítás: középre.
Így kisebb lesz az oldalad,s, ahogy láthatjátok a komolyabb oldalak, mind ilyen méretet használnak. Olyan hátteret kell feltöltened az oldaladra, amelynek középső része, tehát középen 780 pixel megegyezik a választott stílusod színével. (leggyakrabban középen fehér, tehát az Üveg stílust választják, vagy egyéb olyan stílust, ami fehér) Így egybe fog folyni az oldalad, mint a mi portálunk. A két széle bármilyen lehet, hisz a lényeg a középső 780 pixel volt. A szélét beszínezheted egy fajta színre, de rakhatsz rá mintákat, képeket stb.
(megj.: Nem minden esetben egyezik meg a háttér középső része stílusod színével, hisz pl. ha olyan stílust választasz, amelynél a modulháttér is levehető, akkor a menük a hátteredre fognak kerülni, így olyan színűre csinálhatod, amilyenre akarod.)
2. Oldal jobb/bal oldalon
Ebben az esetben is a Vezérlő (Root) menü -> Stílus és felület menüpontot kell meglátogatnod. Ugyanúgy 780 pixelre állítsd a méretét, csak az igazítás legyen bal/jobb kedved szerint. Most is a háttérrel kell ügyeskedni. Ha pl bal oldalra állítod, akkor a háttered bal oldala (780 pixel) legyen olyan színű, mint a választott stílusod, a kimaradt részt olyanra színezheted, mintázhatod, amilyenre akarod.
Igazából ez az egész lényege, de pár apróságot sem szabad elfelejteni:
• A fejléced is 780 szélességű legyen, a magassága ne legyen túl nagy, hisz az igazi weblapokon sincs féloldalas fejléc.
• A fejlécet a logóhoz töltsd fel, a fejléc hátteréhez olyan hátteret tölts fel, ami megegyzik a gp stílusának színével (azaz a nagy háttered színével).
• Az oldal hátterének görgetését te döntöd el, szerény véleményünk, jobb, ha ki van pipálva.
• A betű mérete, ne legyen nagy, 1 (8pt) vagy 2 (10pt), betűtípusának a Verdana, Ariel, Tahoma ajánlott.
• Ha igazán el akarsz térni a G-portalos megjelenéstől, akkor ne használj menü modulokat. Menüjeidet egyszerű modullal készíts.
• Használj kódokat a menüjeidhez: fejléc menü kódja, navigációs menü kódja.
• Ha fejléc menü kódját választod, ne legyenek plussz menük a fejléc alatt oldalt, arra van a fejléc menü, hogy felül legyenek a menüjeid.
• Ne legyen a lapod túl hosszú, tehát ne kelljen fél óráig görgetni mire leérünk a lap aljára.
• Olvasható színnel írj, pl. fehér lapon a világos betűk nem csak olvashatatlanok, de rendkívül csúnya is.
• A bejelentkezést a lap aljára tedd. Ez nem azt jelenti, hogy told le egy egyszerű modullal, amibe entereket nyomsz, ez gusztustalan. Egyszerűen jobb/bal oldalon tedd legalulra a többi modul alá.
• A portál neve ne látszódjon, tehát: Stílus és felület -> Portálnév megjelenítése a logóval együt < ez előtt ne legyen pipa!
Röviden ennyi.
Általunk készített html háttereket ide kattintva találsz!
Saját írás
|