GY.I.K. : Menü máshogy (egyszerű modullal) |
Menü máshogy (egyszerű modullal)
A modulkezelőben létre kell hozni azokat a modulokat, amiket a menübe szeretnél kitenni, a modulokat középre igazítsad. A példánkban mi csináltunk egy vendégkönyvet, képtárat, híreket, és egy levélküldőt.
Ha kész, hozz létre egy egyszerű modult, amit bal/jobb oldalra helyezel attól függően melyik oldalra szeretnéd a menüdet, nevének azt írsz, amit akarsz, mi azt írtuk, hogy Menü. Ebbe az egyszerű modulba írd bele egymás alá a menüpontok neveit, amit előbb elkészítettél, és okézd le.
Így néz ki:
Most linkelgetni kell.
Így: menj vissza a modulkezelődbe, keresd meg a menüpontokat az Inaktív menüpontoknál. Minden menüpont végén találsz egy lánc szemet:
a láncszemekre kattintva bejön egy kis ablak, amiben benne van a menüpont URL címe. Ezt a címet jelöld ki a gindextől és másold(jobb klikk, másolás), így:
Most menj vissza az egyszerű modulod szerkesztőjébe, és amelyik menüpontnak másoltad az URL címét, azt a szót jelöld ki, ezután kattints a láncszerű ikonra(InsertWeb Link), bejön egy ablak, oda illeszd be az URL-t (jobb klikk, beillesztés), a http:// részt töröld ki.
okézd le, és már rajta is van a link! A modult is okézd le, és láthatod az első sikert, az első menüpontodon már van link, ha rákattintasz működik :) Most vissza kell menned a modulkezelőbe és a következő menüponttal is végig csinálni ezt, és a következővel, következővel, amíg minden egyes menüpontra rá nem rakod a linkjét. Figyelj oda, hogy mindig jó "szóra" rakd a linket! Ajánlatos két ablakban dolgozni, tehát két ablakban nyisd meg az oldalad, egyikben lépj bele az egyszerű modulod szerkesztőjébe, másik ablakban pedig a modulkezelődbe, így gyorsabb (egymás után rakhatod a linkeket a menüpontokra).
Ha kész, mindenre rá raktad a saját URL címét, akkor alakítgathatod a menüpontokat. Színezd át, méretezd, válts betűtípust kedvedre.
Példánk:
Ha nem szeretnéd, hogy tipikus gportalos legyen a menüd, akkor vedd le az egyszerű modulod szereksztőjében a Modulfejléc megjelenítve előtti pipát. Így a modulfejléced nem fog látszódni, ebben az esetben a szerkesztőben a menüpontok fölé írd oda a menüd nevét, pl menü(ezt is úgy formázod, ahogy akarod):
Használhatsz kódot is, amivel az egyszerű modulod hátterét változtathatod meg (Háttérkép a modulodba), vagy a keretkódokkal még szebbé teheted.
Az ügyesebbek készíthetnek menüfejlécet, menügombokat valamilyen progival, vagy az oldalunkon lévő modulfejlécekből választotok egyet és ráírjátok a menü nevét. Ha képpel dolgoztok, akkor is ugyanígy kell csinálni. Először készítsd el valamilyen program segítségével a menüfejlécet, ezután töltsd fel egy képtáradba, innen illeszd be az egyszerűmodulodba. Ha nem csak a menüfejlécet szeretnéd ilyen extrán megoldani, akkor a menüpontoknak is készíts egy képet, amire ráírod a menüpontok nevét. Ezeket is töltsd fel egy képtáradba, majd illeszd be az egyszerűmodulodba (kép beillesztése -második fajta-), s ezután ugyanúgy egyenként linkeld rá az URL címet, ahogy fentebb is írtuk. Csak annyia különbség, hogy most nem szövegre teszed, hanem képre :)
Itt egy példa mit alkothatsz így(osztályhonlapomról):
Reméljük minden érthető :)
Saját írás
|